Vymazlené kurzy pro budoucí i čerstvé rodiče

Jak získat jistotu a klid před narozením miminka? Jak o něj pečovat? A když už má pár týdnů nebo měsíců, jak si spolu zacvičit? V lužáneckém pracovišti Lata v Žabovřeskách jsou připravené kurzy pro budoucí i novopečené rodiče s nejmenšími dětmi. Osmitýdenní kurz Cvičení s kojenci začíná už 19. dubna a víkendový kurz Čekáme miminko se pořádá 26. až 28. května.


Cvičení s kojenci 

Jde o ucelený cyklus osmi lekcí, ve kterých si novopečené mámy nejen zacvičí, ale hlavně se dozví informace týkající se vývoje jejich děťátka, získají jistotu v tom, jak ho správně chovat, nosit, budou zodpovězeny jejich otázky ohledně kojení a zavádění příkrmů, psychomotorického vývoje. Také se naučí miminko masírovat a nezřídka naváží nová přátelství. Tyto nově vzniklé skupiny často pokračují v kroužcích ještě několik let.

„Setkávání maminek s dětmi od šesti týdnů nabízíme každoročně už sedmnáct let a jsme rádi, že jsou kurzy stále velmi oblíbené,“ zmínila organizátorka kurzů Olga Čechová.

 

Poslední termín v letošním školním roce:  19. dubna – 7. června 2023

Předporodní kurz Čekáme miminko se chystá v květnu

Blíží se termín dalšího víkendového kurzu pro rodiče v očekávání. V lužáneckém pracovišti Lata se 26.-28. května uskuteční Čekáme miminko.

Co se dozvíte?

  • Vše o porodu, šestinedělí a kojení. Zboříme mýty a probereme fakta.
  • Jak dítě nosit. Vyzkoušíte si úlevové polohy pro dítě při obtížích a také úlevové polohy pro vaše záda.
  • Jak dítě uspávat. Prozradíme vám jak vyzrát na křiklouny a nespavce.
  • Jak přebalovat, oblékat a koupat. Poradíme, jak zvýšit komfort dítěte při manipulaci s ním. 
  • Výbava a kočárek. Jak na to? Praktické rady.

Příjemným zpestřením praktického třídenního kurzu je protažení a relax při těhotenské józe a setkání s aromaterapeutkou, která s ženami vyrobí balzám pro miminko a koupelový olej nebo inhalační tyčinku pro mámu.

„Na přípravu k porodu navazuje příprava ke kojení, kterou nepodceňujeme, protože víme, že kojení je sice přirozené, ale ne automatické. Podle zpětné vazby novopečených rodičů víme, že nabyli jistoty, klidu a byli připraveni,“ dodala Čechová.

 

Pro více informací o kurzech a termínech sledujte náš web.


                                     Autorka: Olga Čechová

Fotografie: Archiv SVČ Lužánky – Lata

Podobné příspěvky