Domů Pozvánky Na Lesné přivítají jaro na několik způsobů

Na Lesné přivítají jaro na několik způsobů

27.3.2017
Začínáte se teprve probouzet ze zimního spánku a první jarní dny vítáte pozvolna a s rozvahou? Nebo na vás přišlo jaro v podobě záplavy energie, kterou je potřeba někde vybít? Jak jarní pomaláči, tak i rychlíci si přijdou na své v neděli druhého dubna na akci Jaro na Lesné. Ti první můžou projít zlatou branou a začínající roční období poklidně odemknout, těm druhým se nabízí možnost do prvních dubnových dní skočit po hlavě v lanovém centru Proud.

Ochuzení nebudou rozhodně ani ti, kdo dávají přednost vítání jara prostřednictvím  lidových zvyků. Tradicionalisté si můžou vyrobit bezovou píšťalku, pomlázku z vrbového proutí nebo jarní dekoraci z přírodnin v různých dílničkách, ale také vyzkoušet staročeské hry s kuličkami nebo pořídit tradiční českou dřevěnou káču ve dvou různých provedeních.

Sportovci mohou vybít přebytečnou jarní energii ve zmiňovaném lanovém centru nebo také při lukostřelbě. A koho by unavilo všechno to jarní hemžení, ten si může odpočinout přihlížením na pálení moreny nebo se potěšit pohledem na zvířecí mláďátka.

Jaro na Lesné nabídne různé výtvarné a pohybové dílny pro jednotlivce i rodiny s dětmi, takže na své si přijde opravdu každý,“ potvrzuje pestrou nabídku organizátorka akce Radka Kavanová a navíc láká ještě na kovářskou dílničku a průvod s halekačkami a jarními písničkami.

Jarní nedělní veselení začne v 10 hodin dopoledne a potrvá až do 4. odpolední. Lístky na něj v hodnotě 40 korun jsou v předprodeji na recepci pracoviště Lesná, ale bude možné zakoupit je i přímo na akci. Jednotlivé dílničky se platí na místě a stojí v rozmezí od 20 do 80 korun.


Text: Karolína Svobodová

Foto a video: Archiv pracoviště Lesná

Print Friendly, PDF & Email

Mohlo by vás také zajímat