Domů Pozvánky Festival TANCESSE rozvlní Brno v rytmu současného tance

Festival TANCESSE rozvlní Brno v rytmu současného tance

19.5.2017
Brno rozpohybuje o posledním květnovém víkendu mezinárodní festival tance, tanečního a pohybového divadla TANCESSE. Jeho součástí bude i pouliční performance svérázných tanečních skupin pod širým nebem.

Proč se chystají některé z účastnících se souborů s kůží na trh? Tedy přesněji řečeno s kůží do parku?.„Chceme nalákat na představení i náhodné kolemjdoucí, dostat tanec mezi lidi. V tomto záměru nám vyšlo vstříc Janáčkovo divadlo. V sobotu podvečer se před jeho budovou vedle parku Koliště uskuteční představení OPEN AIR,“  vysvětluje novinku letošního ročníku pořadatelka festivalu Věra Bělehrádková. Se svým kouskem ETERNAL LIKE GRAS se tu předvede například polské taneční těleso Akro Dance Theatre Toruń.

Tancesse, konaná pod organizátorskou taktovkou Střediska volného času Lužánky a tanečního souboru Cyranovy boty, není na poli tanečních akcí žádným nováčkem. Letos se uskuteční už poosmé a opět nabídne přehlídku současného tance a tanečního divadla v podání souborů ze všech koutů republiky.

Minulé ročníky zahajovala pohyblivá vernisáž složená z živých nosičů obrazů

Minulé ročníky zahajovala pohyblivá vernisáž složená z živých nosičů obrazů

S tancem se bude možné se setkat od pátku 26. května do neděle 28. května v ulicích města, před budovou brněnské opery, v divadle Barka i v zahradě SVČ Lužánky na pracovišti Lidická. A sice buďto jako divák na představeních pro veřejnost nebo jako účastník některého z atraktivních tanečních workshopů.

Diváckou část odstartuje páteční Galavečer v Barce, lekce tance budou probíhat celé tři dny. Letos si organizátoři připravili opravdu bohatou nabídku – Site specific Art, africký či současný tanec. Lekce povedou profesionální taneční pedagogové z Česka i z ciziny. Ze zahraničních lektorů pozvání organizátorů přijala například Natascha Noack, profesionálka v oblasti afrických tanců, která je studovala v Berlíně, Paříží, Guineji, Mali, Senegalu nebo Burkině Faso.

Festival nabízí mnoho námětů pro tvořivou taneční práci, specificky pro spojení fenoménu divadla a tance v podání mladých tvůrčích lidí. Registrace na jednotlivé workshopy a rezervace vstupenek na představení lze provést na adrese verisima@luzanky.cz.


Text: Věra Bělehrádková, Karolína Svobodová

Foto: Petr Černušek

Print Friendly, PDF & Email

Mohlo by vás také zajímat